W powodu prac serwisowych zestawy z wzorami oraz karty podarunkowe nie będą dostępne na stronie do 27 maja - przepraszamy za utrudnienia.

ILE WŁÓCZKI POTRZEBUJESZ DO WYKONANIA SWETRA, CZAPKI I INNYCH UBRAŃ?

Planujesz swój nowy projekt i zastanawiasz się, ile włóczki potrzebujesz? Z naszego artykułu dowiesz się, ile motków potrzeba na wykonanie na drutach takich projektów jak sweter, czapka, rękawiczki czy szalik. Nasza tabela przedstawia orientacyjne zapotrzebowanie w podziale na poszczególne rodzaje włóczki Gabo Wool.

Ile włóczki na ubrania na drutach sweter, skarpety, kocyk, czapka, szalik wloczki naturalne gabo wool 3

Od czego zależy ilość włóczki jaką potrzebujesz na projekt?

Ilość włóczki potrzebnej do zrobienia swetra i innych ubrań zależy od kilku czynników, takich jak rozmiar projektu, rodzaj włóczki, rozmiar drutów, a także użyty wzór czy też rodzaj ściegu. Z naszych najgrubszych włóczek (super Bulky/Bulky) Na wykonanie czapki na drutach wystarczy już od 1 do 2 włóczek. W przypadku włóczek średniej grubości takich jak Baby Alpaca lub Fine Merino wool zalecane zapotrzebowanie wynosi do 3 motków na czapkę. Wpływ na ilość włóczki mają również detale zastosowane w projekcie (np. pompon i zawinięcie). Nie bez znaczenia jest również ostateczny rozmiar ubrania, które wykonasz na drutach. Wpływ rozmiaru na ilość potrzebnej włóczki jest szczególnie istotny w przypadku swetrów. Nasza tabela prezentuje zapotrzebowanie dla swetrów damskich w rozmiarze M.

Jak precyzyjnie wyliczyć ile włóczki potrzebujesz?

Jeśli nasza tabela jest dla Ciebie niewystarczająca, polecamy skorzystać z naszych gotowych zestawów składających się ze wzoru dziewiarskiego oraz włóczek Gabo Wool. Wzory dziewiarskie zawierają dokładne informacje o ilości potrzebnej włóczki, w zależności od rozmiaru jaki chcesz wykonać na drutach. Podczas zakupu możesz określić rozmiar projektu, jaki chcesz wykonać na drutach co gwarantuje ci, że zamówisz tyle włóczki ile potrzebujesz, dodatkowo możesz wybrać dedykowane druty do wykonania projektu jeśli ich nie posiadasz.

naturalne włókna

Naturalne włókna: rodzaje i wykorzystanie

NATURALNE WŁÓKNA: RODZAJE I WYKORZYSTANIE Odpowiednia włóczka to podstawa każdego projektu. To od niej zależy ostateczny efekt, wygląd, komfort noszenia oraz trwałość naszego dzieła. Wybór